Tenton t’i largohet policisë me shpejtësi, lojtari francez kapet si…në filma

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 27, 2018 | 18:12

Tenton t’i largohet policisë me shpejtësi, lojtari francez kapet si…në filma

Sulmuesi francez i Montpelierit është arrestuar mbrëmjen e ditës së djeshme nga policia pas një ndjekje me makinë si nëpër gara. Ai u arrestuar pasi makina e tij 4×4 ishte duke u drejtuar nga një person i cili nuk e kishte lejen e drejtimit. Drejtuesi nuk iu bind policisë dhe tentoi që ti largohej atyre duke i dhënë makinës me shpejtësi.

andy-delort-a1a83073-d652-4347-9607-9bf0912862d-resize-750

Ndërkohë që menjëherë pas tyre është vendosur policia për ti kapur pas edhe një goditje të makinës së tyre. Edhe pse u kap nga policia, lojtari u është përgjigjur me një fjalor krejtësisht të papranueshëm duke u thënë:

JS45128084

“Nuk më plas fare, unë fitoj 150 mijë euro në muaj”. Ndërkohë që në rajon kur është dërguar pas kapjes thuhet se lojtari është cilësuar si një njeri që paraqet rrezikshmëri për komunitetin rrethues.

www.minuta90.com