Strakosha drejt largimit në verë, Lacio mendon ta zëvendësojë me shokun e Bajramit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 19, 2022 | 20:01


Strakosha drejt largimit në verë, Lacio mendon ta zëvendësojë me shokun e Bajramit

Lacio po mendon të sigurojë shërbimet e një portieri për sezonin e ardhshëm, me Strakoshën e Reinën që të dyve do t’i përfundojë kontrata në verë dhe nuk duket se do të rinovojnë.

pjimage - 2022-01-19T191207.833

Portieri i Empolit, Gulielmo Vikario, shihet si pasardhësi i gardianit shqiptarë në portën e Lacios. Sipas “Gazzetta dello Sport”, 25-vjeçari kërkohet nga shumë klube të tera në Itali, por Lacio ndodhet në kryesim për shërbimet e tij.

Igli Tare duket se po mendon të bëjë merkato te Empoli, ku nëpërmjet portierit do tentojë dhe mesfushorin shqiptarë, Nedim Bajrami.

PANORAMASPORT.AL