SHQIPËRIA U-17/ Kuqezinjtë nuk arrijnë të gjejnë fitoren, mbyllet në baraspeshë “Vëllazërorja” e dytë

Postuar: Qershor 23, 2022 | 20:58

Ka përfunduar në barazim 1-1 “Vëllazërorja” e dytë mes Shqipërisë dhe Kosovës U-17 e luajtur në “Kukës Arena”.

645645646

45 minutat e para të takimit u mbyllën me rrjeta të paprekura, por dardanët arritën të gjenin avantazhin në fraksionin e dyte të lojës me golin e Gashajt.

Kuqezinjtë ditën të reagonin dhe gjetën golin që vulosi rezultatin final 1-1 me anë të kapitenit Adi Kurti në minutën e 83-të me një penallti.

Kjo ka qenë ndeshja e dytë dhe e fundit që ishte parashikuar mes dy përfaqësueseve, me sfidën e parë që u mbyll me fitoren e kuqezinjve.