Shkëlqeu në Botëror me kombëtaren e tij, Barcelona bën gati ofertën për yllin e Ajaksit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 5, 2022 | 14:33

Shkëlqeu në Botëror me kombëtaren e tij, Barcelona bën gati ofertën për yllin e Ajaksit

Mohamed Kudus ishte një nga yjet që shkëlqeu me Ganën në Botërorin e Katarit, edhe pse kiombëtarja e tij u eliminua që në grupe.

kudus

Për yllin e ajaksit janë vënë menjëherë në ndjekje shumë emra të mëdhenj të futbollit europian, përfshirë këtu dhe Barcelonën.

Katalanasit duket se gjithashtu kanë gati planin për të bindur kampionët e Holandës që të lënë të lirë yllin e tyre, duke i ofruar 40 milionë euro.

Duket se ajaksi është e gatshme që të negociojë me Laporten, në mënyrë që të përfitojë më shu8më nga mesfushori i Ganës.

PANORAMASPORT.AL