Rruga drejt Tiranës/ Roma dhe Totenhemi në fushën e blertë, zbuloni 16 duelet e sotme në Ligën e Konferencës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 30, 2021 | 11:52


Rruga drejt Tiranës/ Roma dhe Totenhemi në fushën e blertë, zbuloni 16 duelet e sotme në Ligën e Konferencës

Sot do të zhvillohen 16 ndeshjet e dyta të fazës së grupeve të Ligës së Konferencës.

LIGA E KONFERENCES

8 ndeshje do të luhen në orën 18:45, Roma do të sfidojë në transfertë skuadrën e Zorjas.

Ndërsa ndeshjet e tjera në atë orar do të jenë: Alashkert-HJK, AZ Alkmar-Jablonec, CFR Kluzh-Randers, CSKA Sofia-Bodo/Glimt, Gent-Anorthosis, LASK Linz-Makabi Tel-Aviv dhe Partizan Beograd-Flora Talin.

Ndërsa në orën 21:00 e kanë radhën 8 takime të tjera të zhvillohen, me Totenhemin që pritet që të jetë favorit në letër ndaj skuadrës së Murës në shtëpi.

Ndeshjet e tjera në orën 21:00 janë: Bazel-Kairat Almati, Kopenhagen-Linkoln Red Imps, Fejnord-Slavia Pragë, Omonia-Karabag, PAOK-Slovan Bratislava, Union Berlin-Makabi Haifa dhe Viteshe-Ren.

SFIDAT E DITËS SË SOTME NË FAZËN E GRUPEVE TË LIGËS SË KONFERENCËS –

ALASHKERT – HJL | 18:45

AZ ALKMAR – JABLONEC | 18:45

CFR KLUZH – RANDERS | 18:45

CSKA SOFIA – BODO/GLIMT | 18:45

ZORJA – ROMA | 18:45

GENT – ANORTHOSIS | 18:45

LASK LINZ – MAKABI TEL-AVIV | 18:45

PARTIZAN BEOGRAD – FLORA TALIN | 18:45

BAZEL – KAIRAT ALMATY | 21:00

KOPENHAGEN – LINKOLN RED IMPS | 21:00

FEJNORD – SLAVIA PRAGË | 21:00

OMONIA – KARABAG | 21:00

PAOK – SLOVAN BRATISLAVA | 21:00

TOTENHEM – MURA | 21:00

UNION BERLIN – MAKABI HAIFA | 21:00

VITESHE – REN | 21:00

PANORAMASPORT.AL