Nga modestë në krye të renditjes, trajneri shqiptar kopjon Klopin: Stastikat janë për “Play-Station”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 8, 2019 | 21:31


Nga modestë në krye të renditjes, trajneri shqiptar kopjon Klopin: Stastikat janë për “Play-Station”

Trajneri i njohur i futbollit në Kosovës Ismet Munishi ka marrë duartrokitjet e shumë specialistëve dhe tifozëve për transformimin e ekipit të Ballkanit nga një ekip që luftonte sezonin e fundit për mbijetesë në pretendin kryesor për titullin kampion këtë edicion.

auto_klopi-munishi-insporti1557308330

Tekniku karizmatik e ka komentuar ecurinë mbresëlënëse të ekipit të tij me shprehjen e famshme të trajnerit të Liverpulit Jurgen Klop.

‘’E mbaj mend një deklaratë të Jurgen Klop, kur thotë se statistikat duhet lënë për Play-Station, pra nuk kanë rëndësi”, bën me dije Munishi në emisionin ‘’Arena Sportive’’. ‘’Xhebrailat’’ janë kthyer në surprizën e këtij sezoni në IPKO Superliga duke lënë pas ekipet e suksesshme të Prishtinës, Trepçës, Feronikelit etj.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com