Në pritje të Topit të Artë, Ronaldo vendos një tjetër rekord në Champions

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 6, 2017 | 22:33

Në pritje të Topit të Artë, Ronaldo vendos një tjetër rekord në Champions

Teksa po pret të marrë në dorëzim Topin e Artë 2017, Kristiano Ronaldo ka vendosur një tjetër rekord mbrëmjen e sotme në ndeshjen e Ligës së Kampioneve, ndaj Dortmundit.

ronaldo

Portugezi shënoi në minutën e 12-të, dhe u bë futbollisti i parë në historinë e Championsit, që shënon gol në të gjashta ndeshjet e fazës së grupeve.


www.minuta90.com