Në krizë totale financiare, pronarët e Interit i shpërblejnë lojtarët me… celularë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 2, 2021 | 23:12


Në krizë totale financiare, pronarët e Interit i shpërblejnë lojtarët me… celularë

“Suning” tashmë e ka braktisur përfundimisht FC Jiangsunë. Klubi kinez, deri pak kohë më parë në pronësi të familjes Zhang, pasi fitoi titullin kombëtar dhe më pas u braktis nga grupi investitor për pamundësi pagesash, falimentoi dhe nuk mundi të regjistrohej për kampionatin e ardhshëm.

suning

Gjithë kësaj, siç ka shkruar e përditshmja italiane “Tuttosport”, i shtohen pagesat e munguara të rrogave dhe premiot për titullin.

Madje, është raportuar se si shpërblim janë marrë vetëm disa aparate celularë. Në këtë mënyrë “Suning” mendohet të jetë i përqendruar totalisht tek Interi, veçanërisht pas konfirmimit të huazimit të fundit prej 240 milionë eurosh.

PANORAMASPORT.ALPër t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/