MOVIOLA/ Milanit  i mohohet një gol thuajse i sigurt, penalltia e Atalantës…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 24, 2021 | 23:58


MOVIOLA/ Milanit  i mohohet një gol thuajse i sigurt, penalltia e Atalantës…

Atalanta konfirmoi ditën e djeshëm edhe njëherë se është macja e zezë e Milanit duke i mposhtur kuqezinjtë 3-0 në “San Siro”, në një ndeshje të dominuar nga zikaltrit nga fillimi deri në fund.

Ibra.Milan.proteste.Mariani.2020.21.750x450

Megjithatë edhe kjo ndeshje kishte disa raste të diskutueshme, për moviolë. Sipas “Calciomercato”, në minutën e 53’, arbitri Mariano akordon penallti për Iliçiç, pasi ky i fundit mori një goditje me bërryl nga Kesi. Duke iu referuar rregullores, vendim i drejtë ky i arbitrit. Megjithatë mungon një karton i verdhë për Hatebur, para penalltisë, për ndërhyrje të ashpër ndaj Kalulu, i cili u largua nga loja me barelë pas asaj përplasje.

Një gabim i rëndë në minutën e 45’ nga arbitri, kur pas një dueli në ajër mes Golinit dhe Ibrës, portieri i Atalantës, humb kontrollin e topit dhe në zotërimin e tij vihet suedezi, i cili shfaqet me portë bosh dhe ishte një gol thuajse i sigurt, por arbitri ndalon lojën, për goditje dënimi ndaj portierit. Vendim i gabuar ky i arbitrit, pasi sulmuesi i Milanit nuk e prek fare portierin.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/