Moment i artë në karrierë/ Ish-mesfushori i Skënderbeut që u ftua nga përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut firmos kontratën e re me…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 20, 2022 | 21:25


Moment i artë në karrierë/ Ish-mesfushori i Skënderbeut që u ftua nga përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut firmos kontratën e re me…

Ish-mesfushori i Skënderbeut, Agon Elezi po kalon një moment të artë në karrierë.

Agon-Elezi

Pasi mori një thirrje debutuese në ekipin A të Përfaqësues së Maqedonisë së Veriut, ai nënshkroi edhe vazhdimin e kontratës deri në maj të vitit 2024 me klubin e Varazhdin që militon në elitën e futbollit kroat.

Elezi së bashku me Pëllumbin janë pjesë e skuadrën kroate që nga shtatori i vitit 2020. Këtë sezon 21-vjeçari është aktivizuar nëntë ndeshje dhe shënoi dy gola.

PANORAMASPORT.AL