MIQËSORET/ Pogradeci shkëlqen ndaj Korabit, Bylis dhe Besëlidhja nuk falin (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 18, 2020 | 18:39


MIQËSORET/ Pogradeci shkëlqen ndaj Korabit, Bylis dhe Besëlidhja nuk falin (VIDEO)

Skuadrat shqiptare, që militojnë në 3 kategoritë përkatëse, janë duke e mbushur këtë boshllëk të krijuar nga bojkoti i futbollit me ndeshje miqësore, për të mbajtur sadopak ritmin.

Shenkolli

Në disa prej testeve miqësore të zhvilluar ditën e sotme, spikat fitorja me 4 gola e Pogradecit ndaj Korabit dhe Klevis Dalipit.


Ndërkohë në 2 sfidat e tjera, Bylisi ka mundur minimalisht Turbinën falë golit të Mëllugjës në të 85-tën.

Turbina

Nuk ka falur as Besëlidhja në “derbin” përballë Shënkollit që këtë sezon do të militojë në Kategorinë e Dytë.

REZULTATET:

SHËNKOLLI-BESËLIDHJA 0-2

GOLAT: Bushi 23, A. Dibra 29′

TURBINA-BYLIS 0-1

GOLI: Mëllugja 85′

POGRADECI-KORABI 4-1

GOLAT: Jahaj, Tako, Balla, Liçkollari / Reçi

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/