Kundërshtarët e raundit të dytë të Champions-it/ Ja me kë mund të përballet Tirana nëse kalon Dudelanzhin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 14, 2022 | 23:42


Kundërshtarët e raundit të dytë të Champions-it/ Ja me kë mund të përballet Tirana nëse kalon Dudelanzhin

Kampionët në fuqi të Tiranës, do të njihen ditën e nesërme (15 qershor), me kundërshtarin e randit të dytë të Champions Ligës, gjithmonë nëse bardheblutë arrijnë të kalojnë me sukses luksemburgasit e Dudelanzhit në raundin e parë.

GOGLAT

Në këtë raund të dytë, Tirana bën pjesë në grupin e tretë së bashku me Makabi Haifan, si dhe çiftet Maribor/Shakhtjor Soligorsk dhe Shamrok/Hibernians.

Në raundin e dytë, Tiranën e presin rivalë me potencial mjaft të madh, teksa padyshim që rivali më i frikshëm që duhet shmangur është Olimpiakosi.

Tirana

Tre rivalët e tjerë të mundshëm të kampionëve në fuqi të Superiores janë fituesit e çifteve: Ludogorets/Sutjeska; Zrinjski/Sherif Tiraspol dhe Pyunik/Kluzh.

PANORAMASPORT.AL

LEXO EDHE: 

Shorti i Ligës së Kampioneve, skuadrat shqiptare me fat. Tirana eviton superfuqitë, buzëqeshin edhe Ballkani me Shkupin (VIDEO)

“Ishte ajo që prisnim”, Refik Halili për shortin e Champions: Nëse ju gazetarët gjeni dikë që e kërkon Shehi, ne jemi gati t’i…

EKSKLUZIVE/ Tirana në Champions, Shehin e shqetëson nënvlerësimi i kundërshtarit: Më vjen keq që na konsiderojnë menjëherë favoritë