Kombëtarja vazhdon përgatitjet për ndeshjen me Hungarinë, një tjetër futbollist bën me dhimbje koke trajnerin Reja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 6, 2021 | 21:08

Kombëtarja vazhdon përgatitjet për ndeshjen me Hungarinë, një tjetër futbollist bën me dhimbje koke trajnerin Reja

Që prej ditës së dielë Kombëtarja është grumbulluar në kompleksin “Tropikal” në Durrës aty ku po kryen përgatitjet për 2 sfidat eliminatore kundër Hungarisë dhe Polonisë.

bajrami

Kuqezinjtë janë stërvitur rregullisht nën urdhërat e trajnerit Edi Reja që ka grupin e plotë përvecc mbrojtësit Erion Hoxhallari që u infektua pozitiv me Covid dhe është larguar nga grumbullimi.

Sakaq, zyra e shtypit e FSHF-së ka bërë me dije se dhe sulmuesi Bekim Balaj ka ndërprerë stërvitjen për shkak të një problemi në kofshë dhe i është nënshtruar analizave të mëtejshme për të parë nëse do të jetë apo jo i gatshëm për trajnerin Reja për dy sfidat mjaft të rëndësishme që na presin përpara.

Ditën e premte, Kombëtarja do të udhëtojë drejt Hungarisë ndërsa ndeshja do të luhet të shtunën në orën 20:45.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"