Kategoria e parë/ 21 gola në shtatë takime, Dinamo dhe Elbasani “buzëqeshin”. Kastrioti dorëzohet në fushën e vet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 4, 2020 | 23:52


Kategoria e parë/ 21 gola në shtatë takime, Dinamo dhe Elbasani “buzëqeshin”. Kastrioti dorëzohet në fushën e vet

U mbyllën shtatë e Kategorisë së Parë të planifikuara ditën e sotme. Kastrioti, i cili siguroi ngjitjen në Superiore, u mposht nga Korabi me rezultatin 2-3. Besëlidhja fitoi ndaj Erzenit me shifrat 1-2 në fushën e shijakasve.

3333333333333333
FOTO: F.HAZISLLARI
Dinamo dhe Elbasani, dy skuadra që luftojnë të shpëtojnë nga rënia në Kategorinë e Dytë mposhtën minimalisht Egnatian dhe Orikun.

1

REZULTATET LIVE TË TË GJITHA TAKIMEVE:

Play-off, grup A
FT| Erzeni-Besëlidhja 1-2
Xhixhua 69’/Koleci 7′, Hoxha 49′ 

FT| Kastrioti-Korabi 2-3
Raza 56′, Gjinaj 85’/Prendi 37‘, 64’, Mziu 88′


Play-out, grupi A

FT| Dinamo-Egnatia 1-0
Reci 62′ 

FT: Veleçiku- Tërbuni 2-3
Smajli 15′ Marinaj 31/ Hasa 26′, Fejzaj 43′, Myslimi 70′

Play-out, grupi B

FT| Turbina-Devolli 1-0
Koldashi 45′ (p)

FT| Shënkolli-Iliria 2-3
Zhuga 54′,Danaj 87’/ Pasha 15′, Doci 57′, 90’+2

FT| Elbasani-Oriku 1-0
Duka 68′

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com