Kategoria e Dytë, Grupi B/ Elbasani fiton dhe shkon drejt ngjitjes, 33 gola në 7 ndeshje

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 6, 2018 | 20:52

Kategoria e Dytë, Grupi B/ Elbasani fiton dhe shkon drejt ngjitjes, 33 gola në 7 ndeshje

Kategoria e Dytë luajti sot ndeshjet e javës së 25-të, dhe në grupin B pretendentët për një kategori më sipër vazhdojnë me fitoret. Elbasani fitoi minimalisht 0-1 në transfertë me Memaliajn, me një gol të Lleshit.

elbasani-470x353

Nga pas vazhdojnë ndjekjen edhe Oriku e Albpetroli, që shënuan të dyja fitore, përkatësisht 1-3 ndaj Përmetit, dhe 3-0 ndaj Këlcyrës. Veçanti se në 7 ndeshje, janë shënuar plot 33 gola. Më poshtë, të gjitha rezultatet e ndeshjeve të sotme.

kat 2 b

www.minuta90.com