Kategoria e Dytë, Grupi A/ Tërbuni fitore tenisitke, bie Tirana dhe Kukësi

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Tetor 7, 2018 | 16:31

Kategoria e Dytë, Grupi A/ Tërbuni fitore tenisitke, bie Tirana dhe Kukësi

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Kategorinë e Dytë. Në ndeshjet e Grupit A ka pasur një spektakël të vërtetë golash. Skuadra e Tërbunit ka qenë ajo e cila ka bërë një fitore tenistike me skuadrën e Kevitan me rezultatin 7-1.

kategoria_e_dyte_nr-470x237-470x237-470x2371-470x237

Po ashtu edhe Luzi 2008 ka mundur skuadrën e Tiranës B në fushën e këtyre të fundit me rezultatin 1-4.  Ndërsa më poshtë ndiqni të gjitha rezultatet e grupit A në Kategorinë e Dytë të kampionatit shqiptar.

Rezultatet e Grupit A:

Sopoti – Kukësi B 4-0

16′ Cota, 20′ Vreto, 63′ Goci, 86′ Rreshka

Klosi – Spartaku 0-0

Gramshi – Interacional Tirana 2-0

33′ Zaimi, 46′ Zane

Tërbuni – Kevitan 6-1

45′, 69′ Prendi, 22′, 61′ Saliaj, 75′, 78′ Taku

Tirana B – Luzi 2008 1-4

68′ Nazlli / 4′ Barci, 28′ Tavani, 35′ Xeka, 63′ Mosha

Vllaznia B – pushim


www.minuta90.com