Kampionët e Kroacisë mendojnë për familjet e 51 viktimave të tërmetit në Shqipëri, dhurojnë të ardhurat e biletave

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 6, 2019 | 20:40

Bota FB Të fundit

Kampionët e Kroacisë mendojnë për familjet e 51 viktimave të tërmetit në Shqipëri, dhurojnë të ardhurat e biletave

Kampionët në fuqi të Kroacisë Dinamo Zagreb do të dhurojë të gjitha ardhurat nga biletat e shitura për sfidën e sotme me Varazdinin 1-0 për kryeqytetasit kroatë në ndihmë të familjeve të 51 viktimave të tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit në Shqipëri.

Dinamo Zagreb

Lajmin e ka shpërndarë media e futbollit kroat ‘’Nogometne vijesti’’.Fatkeqësia e vendit tonë sensibilizoi jo vetëm shtete të ndryshme të botës, por dhe shumë ekipe futbolli.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com