Kamila Kabejo zbulon detaje nga performanca spektakolare në finalen e Ligës së Kampionëve: Ja cilën skuadër do mbështes

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 27, 2022 | 15:24


Kamila Kabejo zbulon detaje nga performanca spektakolare në finalen e Ligës së Kampionëve: Ja cilën skuadër do mbështes

“Unë e dua shumë futbollin,” tha këngëtarja Kamila Kabejo ndërsa po përgatitet për të përformuar në ceremoninë e hapjes në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve.

E njohur për hitet e saj botërore, ku mund të përmendim këngë si “Señorita” dhe “Havana”, këngëtarja kubano-amerikane tha për UEFA.com se si trashëgimia e saj latine do të reflektohet në performancën e saj në “Stade de France.” Ajo shtoi gjithashtu se dashuria për futbollin, dhe ndjekja e ndeshjeve ne miqtë e saj meksikanë, e ka ndihmuar gjithashtu në përsosjen e performancës.

28-vjeçarja shprehu se është shumë e emocionuar për performancën e saj të së shtunës, duke shtuar se gjithmonë i ka pëlqyer tifozët e futbollit për pasionin dhe energjinë e tyre.

“Unë jam shumë e emocionuar. Para dy orësh ndihesha nervoze por tani po ndihem shumë e emocionuar. Sepse isha si: e gjithë Europa po shikon, më pëlqen të jem këtu. Dua të them diçka që më pëlqen te tifozët e futbollit është sasia e gëzimit, intensitetit dhe pasioni, ajo energji që japin.”- tha këngëtarja.

E rritur në një familje latine, Kamilla tregoi se futbolli është një pjesë e madhe e kulturës së tyre. Ajo dha detaje edhe për performancën e saj, për të cilën zbuloi se do të ketë shumë ngjyra dhe do të ketë të përfshirë edhe kulturën meksikane.

“Babai im është meksikan; Unë jam latine, kështu që futbolli është një pjesë e madhe e kulturës sonë dhe rrënjosja për Meksikën sa herë që ata luajnë. Ne po përfshijmë në performancën tonë të njëjtin gëzim dhe pasion dhe gjithashtu atë kulturë meksikane/kubane; ka shumë ngjyra dhe unë sjell pak nga vendi im në këtë pjesë të botës.”- zbuloi ajo.

Por kë mbështet Kamila Kabejo në finalen e madhe të “Champions”, mes Real Madrid dhe Liverpul?

“Unë i mbështes të dyja. Nuk mund ta imagjinoj se si është të jesh në vendin e tyre. Më keni pyetur nëse isha nervoze – imagjinoni ato. Ata kanë punuar kaq shumë; Unë jam duke ofruar mbështetje për të dyja skuadrat.

Një parashikim rezultati? Shpresoj që të jetë dramatike, sepse nuk më pëlqen [kur skuadrat janë] kaq larg në fillim, kur është 0-3 dhe tani e dimë se çfarë do të ndodhë, është vërtet e vështirë për tjetrin të arrijë . Do të jetë një nga ato ndeshje shumë të vështira, të vendosura në sekondën e fundit, si një penallti.”- rrëfeu këngëtarja.

Ndër të tjera këngëtarja zbuloi se kjo është ndeshja e saj e parë që do të ndjekë në një stadium, duke shtuar se është e emocionuar:

“Unë nuk do ta quaja veten një tifoze futbolli në krahasim me [tifozët në Stade de France], por më pëlqen vërtet. Ka pasur disa herë që jam përpjekur të shkoj në ndeshje posaçërisht për të mbështetur [por] me orarin tim, thjesht nuk ka mundur të ndodhë. Kjo është ndeshja ime e parë, kështu që jam shumë, shumë e emocionuar. Unë mund të bëj një imitim shumë të mirë të asaj se si bëjnë latinët: “Goooooaaaal!” Unë kam parë shumë ndeshje me familjen time dhe ne mund të emocionohemi shumë, shumë.”

PANORAMASPORT.AL