Kaka te Milani, ja cili është roli që pritet të marë braziliani

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 30, 2018 | 15:11

Kaka te Milani, ja cili është roli që pritet të marë braziliani

Milani këtë merkato verore përveç lojtarëve të afruar ka sjellë edhe dy drejtorë të mëdhenj. Paolo Maldinin dhe Leonardon të cilët duket se kanë marrë frenat e ekipit për të ringritur Milanin në majat më të lartë të Europës.

Kaka

Por ditën e djeshme në Milano është rikthyer edhe braziliani, Rikardo Kaka i cili pritej të marrë një rol te kuqezinjtë. Ndërsa të gjithë janë në pritje të një roli duket se këtë e ka zbuluar “Tuttomercatoëeb”. Sipas tyre roli që Kaka do të marrë te Milani është ajo e zbulimit të talenteve të reja në Brazil dhe më pas negocimin për ti sjellë ata në Milano.

www.minuta90.com