Ka veshur fanellën e Bajernit për 20 vite, klubi gati rinovimin për “simbolin” e skuadrës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 30, 2020 | 20:47


Ka veshur fanellën e Bajernit për 20 vite, klubi gati rinovimin për “simbolin” e skuadrës

Po të numërojmë dhe vitet me ekipet e moshave, Tomas Myler ka plot 20 vite që vesh fanellën e Bajernit të Mynihut, të cilën pritet ta veshë dhe 2 vite të tjera përtej 2021-it.

Myler

Është “Kicker” ajo që siguron se Myler do të zgjasë kontratën me bavarezët, duke qenë se konsiderohet tepër i rëndësishëm për ekipin, falë dhe tipit të tij tepër sportiv që bën ta duan shumë tifozët.

Myler dhe kali

Sulmuesi 30 vjeçar gjerman ka luajtur 521 ndeshje për skuadrën e Bajernit, ku ka shënuar 195 gola dhe ka dhënë 186 asiste, ndërkohë kontrata që e mban të lidhur me kampionët e gjermanisë është e vlefshme deri në vitin 2021.

myler

 

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com