Ka surpriza, Spaleti zbulon listën e lojtarëve që do të marrë në Champions

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 3, 2018 | 19:53

Ka surpriza, Spaleti zbulon listën e lojtarëve që do të marrë në Champions

E dhimbshme, por e paevitueshme. E dhimbshme sepse është një nga lojtarët që zakonisht përshtatet më mirë taktikisht me Brozoviç, dhe e paevitueshme sepse kartoni i Xhaliardinit ishte 27 milionë euro dhe për shkak të “Fair Play Fianaciar” Interi ishte i deytruar.

C_29_articolo_1234256_upiImgPrincipaleOriz

Bëhet fjalë për listën e lojtarëve që Spaleti do të marrë në Uefa Champions League dhe emri i 24-vjeçarit mungon. Jashtë skuadrës ndodhet edhe Zhoao Mario dhe Dalbert. Ndërkohë më poshtë ndiqni listën e plotë të lojtarëve të Interit.

1 Samir Handanovic

2 Sime Vrsaljko

6 Stefan De Vrij

8 Matias Vecino

9 Mauro Icardi

10 Lautaro Martinez

11 Keita Balde

13 Andrea Ranocchia

14 Radja Nainggolan

16 Matteo Politano

18 Këadëo Asamoah

20 Borja Valero

23 Joao Miranda

27 Daniele Padelli

33 Danilo D’Ambrosio

37 Milan Skriniar

44 Ivan Perisic

46 Tommaso Berni

77 Marcelo Brozovic

87 Antonio Candreva

93 Raffaele Di Gennaro

www.minuta90.com