Josa fiton “derbin” me Maganin, Prishtina mund pastër Trepçën

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Mars 3, 2018 | 15:07

Josa fiton “derbin” me Maganin, Prishtina mund pastër Trepçën

Prishtina e Mirel Josës mundi me shifrat 2-0, Trepçën 89, në sfidën e vlefshme për javën e 21-të në Superligën kosovare. Makenda dhe Bozoviç shënuan nga një gol për çdo pjesë, ndërsa me të kuqe për ekipin e Maganit u ndëshkua edhe Memini.

josa-470x311

Në ndeshjen tjetër, Flamurtari fitoi 2-1 ndaj Llapit. Pas kësaj ndeshje, Prishtina qëndron në javën e parë, me 39 pikë.

www.minuta90.com