Iu propozua një natë që nuk do ta harronte kurrë nga modelja, portieri i Meksikës u bë edhe sot hero në Botëror

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 22, 2022 | 21:40

Iu propozua një natë që nuk do ta harronte kurrë nga modelja, portieri i Meksikës u bë edhe sot hero në Botëror

Iu propozua një natë që nuk do ta harronte kurrë nga modelja, portieri i Meksikës u bë edhe sot hero në Botëror Portieri Meksikës, Gijermo Oçoa, ishte heroi i kombëtares së tij, në barazim 0-0 ndaj Polonisë. 37-vjeçari arriti t’i priste një penallti kapitenit polak Robert Levandovski, si dhe bëri shumë ndërhyrje të tjera vendimtare. Por, si për ironi të fatit, dy javë para fillimit të Kupës së Botës, filluan motivimet për kombëtaren e Meksikës. Një modele e njohur e “Onlyfans”, Vanda Espinosa i ka drejtuar një mesazh portierit Gijermo Oçoa.

ochoaa

Ajo i ka premtuar se do t’i dhurojë një natë që nuk do ta harrojë kurrë, nëse ai do të arrijë të udhëheqë skuadrën drejt suksesit në Botëror.

Me një propozim kaq joshës, si mund të rezistojë portieri dhe të mos japë më të mirën në Katar? Kjo gjë u vërtetua edhe në duelin e ditës së sotme, ku Oçoa rezultoi më i miri.

Përveç se me shkëlqimin e tij portieri bëri krenarë tifozët meksikane, ai me shumë gjasa do të marrë një “shpërblim” ekstra nga një super yll si Vanda.

The OnlyFans model is hoping to inspire the Mexico goalkeeper

 

Wanda Espinosa has made Guillermo Ochoa a big promise ahead of the World Cup

Wanda also works as a tattoo artist

The model now boasts 1.1million followers on Instagram

Wanda is hoping Mexico progress past the second round for the first time since 1986

She is not the only model to have offered Mexico players extra motivation

Selección Mexicana | Memo Ochoa recibe una candente propuesta de modelo de OnlyFans para motivarlo a llegar a 4tos de Final

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"