Interi dhuron një fond të rëndësishëm për spitalin, shikoni kontributin e madh të tifozëve për Koronavirusin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 26, 2020 | 12:10


Interi dhuron një fond të rëndësishëm për spitalin, shikoni kontributin e madh të tifozëve për Koronavirusin

Italia është një nga vendet më të prekura prej Koronavirusit, ku regjistrohen viktima të shumtë.tifosi.Inter.coreografia.pussee.bej.750x450

Pikërisht për këtë arsye, në këtë kohë kur futbolli është pezulluar, shumë ekipe kanë vendosur t’i vijnë në ndihmë spitaleve dhe pacienteve.

Një nga këto klube është edhe Interi, me zikaltërit që do të dhurojnë 658 mijë euro për një nga spitalet në Itali.

Një kontribut të veçantë kanë dhënë edhe tifozët e kësaj skuadre, të cilët kanë arritur të mbledhin në arkat e klubit plo0të 108 mijë euro për t’i dhënë për spitalet që luftojnë virusin.  

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com