Futbollisti shqiptar bën gjestin e madh, ndihmon skuadrën e vendlindjes me bazë materiale

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 13, 2021 | 23:45


Futbollisti shqiptar bën gjestin e madh, ndihmon skuadrën e vendlindjes me bazë materiale

Futbollisti shqiptar, Mërgim Vojvoda ka bërë një gjest të madh duke dhuruar fonde për infrastrukturën e klubit të vendlindjes, Drenicën.

drenica

Një sasi prej 29 topash i janë dhuruar ekipit drenicak nga vëllai i Mërgimit, duke ndihmuar sadopak lojtarët e skuadrës të kenë materialet bazë të stërvitjes.

Lajmi u bë publik nga vetë faqja e klubit që falënderoi publikisht 26-vjeëarin për gjestin e tij fisnik.

Drenica ka bërë mjaft mirë në këtë fillim kampionati duke siguruar 7 pikë në 3 ndeshje, ndërsa Vojvoda ende nuk po gjen formën e duhur te skuadra e Torinos, ndryshe nga sezoni i kaluar ku shumicën e ndeshjeve i nisi si titullar me torinezët.

PANORAMASPORT.ALPër t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/