Futbollisti i Milanit në mes të rrugës, klubi turk merr lajmin e papritur

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 24, 2020 | 16:18

Bota FB LAJMI KRYESOR Seria A Të fundit

Futbollisti i Milanit në mes të rrugës, klubi turk merr lajmin e papritur

Fenerbahçe mund të transferojë pa probleme futbollistin e Milanit Rikardo Rodrigez.

rodrigez

Federata Turke e Futbollit vendosi të zhbllokonte merkaton e klubit të njohur të Turqisë pasi ishte penalizuar për shkak të thyerjes së Kodit të Transparencës Financiar (Financial Fair Play).

Transferimi i lojtarit zviceran po mbahej peng prej disa ditësh për shkak të bllokimit të merkatos së Fenerbahçes, por tashmë rruga e tij për të shkuar në Turqi është hapur.

fenerbahce

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com