FOTO/ Shkëlqeu në Angli dhe në arenën europiane, Reali prezanton goditjen e madhe të kësaj merkatoje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 20, 2022 | 16:40


FOTO/ Shkëlqeu në Angli dhe në arenën europiane, Reali prezanton goditjen e madhe të kësaj merkatoje

Mbrojtësi gjerman, Antonio Rudiger, është prezantuar zyrtarisht si lojtari më i ri i Realit të Madridit.

rudiger

Me anë të disa fotove të postuara në rrjetet sociale, klubi “Los Blancos” ka prezantuar gjermanin, i cili ndodhej në krahë të presidentit Perez, dhe në duar mbante veshur fanellën me numrin 22.

 

Rudiger shkëlqeu në Angli dhe në arenën europiane me Çelsin përgjatë 6 viteve të kaluara me “Blutë”, ku ka fituar Ligën e Kampionëve, Ligën e Europës, Kupën FA, Superkupën e Europës dhe Kupën e Botës për Klube.

“Ky është një klub i madh dhe unë e shijoj presionin”, ishin fjalët e para të Rudiger si një lojtarë i Realit, i cili u transferua si një futbollist i lirë.

rudiger real

PANORAMASPORT.AL