FOTO/ Ronaldon e tradhtojnë këpucët, zbardhin para kohe lajmin se është fitues i Topit të Artë

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 6, 2017 | 22:49

FOTO/ Ronaldon e tradhtojnë këpucët, zbardhin para kohe lajmin se është fitues i Topit të Artë

Nesër do të zhvillohet ceremonia e dorëzimit të Topit të Artë, për futbollistin më të mirë të vitit 2017. Mes 30 kandidatëve në listë, ai më kryesori është portugezi Kristiano Ronaldo. Sipas të gjitha gjasave, do të jetë pikërisht sulmuesi i Realit të Madridit që do të shpallet fitues. Këtë…

Nesër do të zhvillohet ceremonia e dorëzimit të Topit të Artë, për futbollistin më të mirë të vitit 2017. Mes 30 kandidatëve në listë, ai më kryesori është portugezi Kristiano Ronaldo.

ronaldo topi i artw

Sipas të gjitha gjasave, do të jetë pikërisht sulmuesi i Realit të Madridit që do të shpallet fitues. Këtë fakt e kanë konfirmuar edhe fotot nga këpucët e reja të kompanisë “Nike”, e cila ka nxjerrë në shitje dy modele të reja.

kepucet nike

Modeli “Nike Mercurial Superfly V CR7 SE2” ka të shkruar në pjesën e mbrapme, në gjuhën portugze, fjalët “Triumfi i pestë”, ndërsa në brendësi shkruhen edhe vitet 2008, 2013, 2014, 2016, si dhe 2017, vitet kur portugezi ka fituar Topin e Artë.

kepucetnike

 

nike ronaldo


www.minuta90.com