FOTO/ Ka “ndezur” stadiumet në Katar, tifozja kroate rrezikon burgun

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 29, 2022 | 21:16

FOTO/ Ka “ndezur” stadiumet në Katar, tifozja kroate rrezikon burgun

Kroatja Ivana Knoll, e njohur tashmë si “tifozja më seksi e Kupës së Botës”, ka shqetësuar Katarin dhe rregullat e rrepta në lidhje me gratë. 

-640-0-1669736495xscreenshot-2022-11-29-163744-713

Ajo rrezikon arrestimin ose të paktën ndalimin në vendet publike, pas fotove të fundit të publikuar në Instagram. Shumë njerëz janë ankuar për mungesën e respektit të traditave të Katarit.

“Turp për ju, respektoni historinë, kulturën dhe traditat e vendeve që vizitoni”.

Por ka edhe nga ata që e kanë bërë atë një heroinë, gati për të sfiduar ligjet kundër grave, siç denoncohen nga Amnesty International.

82b19c22-d94d-480a-b591-5b9b0ec3a8e6 6c0618d1-6833-41e9-93b1-f693593b15e7 8870e34c-c88a-4735-b17d-64ff5375e2ac 84e6362f-6951-4aa6-94a5-89a75a484621

PANORAMASPORT.AL