Fanatiksja e klubit anglez, 103 vjeç dhe 130 mijë kilometra nëpër transferta

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shkurt 12, 2018 | 16:43

Fanatiksja e klubit anglez, 103 vjeç dhe 130 mijë kilometra nëpër transferta

Kiti Thorn quhet tifozja më e vjetër e skuadrës angleze, Bristol Siti. E moshuara sapo ka mbushur 103 vjeç, dhe është lindur në vitin e largët 1915. Ajo nuk ka munguar në asnjë ndeshje në shtëpi të Bristolit, dhe ka udhëtuar pothuajse 130.000 kilometra për të parë ekipin e zemrës nëpër transferta.

kiti thorn tifozja 103 vjecc bristol siti

“Kam njohur shumë njerëz dhe kam lidhur miqësi të rëndësishme. Të shkosh në stadium është bukur edhe për këtë. Më vjen keq që sot shumë tifozë zgjedhin ta shikojnë ndeshjen nga televizori. Nuk është e njëjta gjë”, thotë Kiti.

kiti thorn tifozja 103 vjecc bristol siti1

Aktualisht, Kiti Thorne vazhdon të shkojë në stadium kur Bristol i luan ndeshjet në shtëpi dhe e shoqëron djali i saj 73-vjeçar, Pit. Dashuri si kjo e zonjës Kiti, zgjasin përgjithmonë.

kitty1

kitty2

www.minuta90.com