E bujshme/ Ronaldo ishte pranë largimit nga Juventusi, pandemia ndërpreu bisedimet mes portugezit dhe skuadrës së…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 4, 2020 | 23:55


E bujshme/ Ronaldo ishte pranë largimit nga Juventusi, pandemia ndërpreu bisedimet mes portugezit dhe skuadrës së…

Sipas “France Football”, Kristiano Ronaldo po konsideronte një kalim tek skuadra e PSG-së janarin e kaluar, por bisedimet mes portugezit dhe klubit francez u ndërprenë për shkak të pandemisë Covid-19. Ronaldo pritet të qëndrojë tek Juventusi edhe gjatë sezonit 2020-2021, por mediat pretendojnë se ish-sulmuesi i Real Madridit kishte nisur bisedimet me PSG-në.

Ronaldo

“France Football” pretendon se Ronaldo dëshiron të lërë Juventusin dhe të transferohet tek PSG. Sipas mediave pandemia e Koronavirusit ndërpreu bisedimet mes Ronaldos dhe klubit francez, dhe portugezi qëndroi në Torino.

Lajmi i bujshëm vjen vetëm pak ditë para përballjes që Juventusi luan në Champions kundër Lionit, ku sfidën e parë e kanë humbur 1-0.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com