E BUJSHME/ 404 milionë euro, princi Salman tenton të blejë klubin e njohur anglez

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 26, 2020 | 0:10


E BUJSHME/ 404 milionë euro, princi Salman tenton të blejë klubin e njohur anglez

Sheikët nga bota arabe kanë vërshuar prej kohësh në ligat më të fuqishme të botës. Këtë herë, princi i Arabisë Saudite Mohamed Bin Salman është interesuar për të blerë klubin anglez të Njukasëllit.

im-147375

Media prestigjioze “Wall Street Journal” shkruan se njëra prej kompanive që administrohet nga princi saudit ka hyrë në bisedime me drejtuesit e Njukasëllit për të blerë të gjitha aksionet e klubit. Ndërkohë, mësohet se Salman është gati të paguajë 404 milionë € për të marrë të gjithë klubin.

Palët janë në fazën e bisedimeve dhe nuk përjashtohet mundësia që princi Salman të jetë pronari i ri i Njukasëllit. Ai premton se do të ndërtojë impiante të reja për klubin si dhe është gati të shpenzojë një sasi të konsiderueshme parash në merkato.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com