E ardhmja e Marash Kumbullës, zbulohet vendimi surprizues që ka marrë Murinjo

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 27, 2022 | 22:32


E ardhmja e Marash Kumbullës, zbulohet vendimi surprizues që ka marrë Murinjo

Lajme pozitive në horizont për sa i përket të ardhmes së Marash Kumbullës. Sipas raportimeve të fundit që vijnë nga Italia, mbrojtësi shqiptar do të vijojë karrierën te Roma, teksa është konsideruar i pashitshëm nga trajneri portugez.

mourinhoKumbulla-1

Kumbulla ka kontratë me kryeqytetasit, deri në vitin 2025. Pavarësisht interesimeve të shfaqura në merkato nga Torino, Murinjo ka vendosur t’i besojë shqiptarit, duke e mbajtur në skuadër.

Sipas “SerieANews.com”, trajneri dhe klubi e konsideron të pashitshëm Kumbullën dhe nuk ekziston mundësia që ai të largohet.

PANORAMASPORT.AL