Dinamo dhe Besëlidhja në Top-5, Korabi ngelet jashtë. Ja renditja në Grupin A

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Mars 3, 2018 | 16:02

Dinamo dhe Besëlidhja në Top-5, Korabi ngelet jashtë. Ja renditja në Grupin A

Me përfundimin e javës së 18-të janë përcaktuar edhe ekipet që do të luajnë për mbijetesë dhe ato që do të luajnë për tu ngjitur në Kategorinë e Parë.

kategoria-e-pare-470x308-470x308

Kastrioti, Egnatia dhe Erzeni e kishin prerë biletën për Top-5 që më parë, ndërsa lufta në këtë javë ishte midis Dinamos, Besëlidhjes dhe Korabit.

Ndeshja në Lezhë midis Besëlidhjes dhe Dinamos ishte vendimtare. Takimi përfundoi në fitoren e Besëlidhjes, por Dinamo përfiton nga ndalesa e Korabit ndaj Besës dhe siguron një biletë për në Top-5 .

gr A

Korabit tani do t’i duhet të luftojë për mbijetesë.

www.minuta90.com