“Demat” kristalizojnë formacionin, ja si pritet të duket Partizani i Europës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 25, 2022 | 14:44


“Demat” kristalizojnë formacionin, ja si pritet të duket Partizani i Europës

Mbrojtja është një nga repartet ku Partizani kishte më shumë nevojë për ndërhyrje për shkak të mungesës së alternativave.

PARTIZANI 1

Së fundmi, të kuqtë zyrtarizuan Ndrecën, Atanaskoskin dhe Rexhepin, teksa me ardhjen e tyre qartësohet edhe më shumë pamja që Partizani do të ketë në ndeshjet e Ligës së Konferencës.

Andi Hadroj do të spostohet në anën e djathtë të mbrojtjes, për t’ia dorëzuar këtë pozicion përkohësisht Ndrecës ose maqedonasit. Në mesfushë Matondo ka mbetur pak pas në përgatitje dhe Mehmeti e ka me dyshim angazhimin e tij ndaj Saburtalos, ndërkohë që Hoti dhe Rrapaj shihen si titullarë.

Kështu, Marku dhe Murataj pritet të jenë titullarë të paktën në ndeshjen e parë. Nga ana tjetër, në sulm Skuka nuk diskutohet, teksa pritet që edhe Hoti të luajë në ofensivë, i shoqëruar nga Cara.

partizani

PANORAMASPORT.AL