Debutimi me fanellën e Kombëtares shqiptare, talenti Mitaj vendos rekord edhe te AEK-u

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 7, 2021 | 23:45


Debutimi me fanellën e Kombëtares shqiptare, talenti Mitaj vendos rekord edhe te AEK-u

Mitaj u bë lojtari i parë i huaj më i ri për AEK-un që vesh fanellën e një ekipi kombëtar, ndërsa i katërti më i ri nëse përfshihen edhe lojtarët e kombëtares së Greqisë.

Mitaj6

Talenti 18-vjeçar, debutoi zyrtarisht me fanellën e Kombëtares A në sfidën ndaj San Marinos, teksa vetëm 2 ditë ia dogjën mundësinë për të qenë djaloshi më i ri që vesh fanellën e Shqipërisë. Kjo listë kryesohet nga mbrojtësi Ramen Çepele, që veshi fanellën kuqezi kur ishte 17 vjeç e 235 ditë.

TAB

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/