Bardheblutë me disa ndryshime, si pritet të rreshtohet Tirana në derbi ndaj Dinamos

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 21, 2022 | 10:12


Bardheblutë me disa ndryshime, si pritet të rreshtohet Tirana në derbi ndaj Dinamos

Tirana do të luajë sot pasdite ndeshjen me Dinamon në derbin e fundit të sezonit.

Tirana5

Me skuadrën dje janë bashkuar Visar Bekaj dhe Kristijan Toshevski, ndërsa në fushë pritet që Shehi të hedhë një formacion të ndryshuar.

Hoxhallari e Toli do të jenë në stol, ndërsa në vendin e tyre Nuriu e Hoti. Skuadra do të përbëhet me Likën në portë ose me Bekajn.

Në mbrojtje Nuri, Behiratçe, Najdovski e Përgjoni. Në mesfushë Totre, Limaj, Hoti. Sulmi nga ana tjetër përbëhet nga treshja GjumsiSeferi-Xhixha.

Në stol qëndrojnë De Silva që është gati për të qenë në fushën e lojës.

Tirana do të luajë me Dinamon në “Selman Stërmasi”, ndërsa këtë sezon skuadra bardheblu e ka mundur katër herë. Vetëm një ndeshje, atë të Kupës së Shqipërisë, këtë sezon ka fituar Dinamoja.

tir

PANORAMASPORT.AL