Bajerni kërkon të bindë me ofertë “All-in”, David Alaba + 60 milionë për yllin e Sitit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 26, 2020 | 22:30


Bajerni kërkon të bindë me ofertë “All-in”, David Alaba + 60 milionë për yllin e Sitit

Bajerni i Mynihut ka përgatitur një supër ofertë për sulmuesin e Mançester Sitit, Leroi Sane, për të cilin është i gatshëm të sakrifikojë mbrojtësin David Alaba + 60 milionë euro.

alaba

Bavarezet e kanë ndjekur prej kohësh 24 vjeçarin e talentuar gjerman që vlerësohet rreth 100 milionë euro, ndërkohë janë të gatshëm të heqin dorë dhe nga austriaki Alaba, duke qenë se kanë tashmë një zëvendësues për të, 19 vjeçarin danez Alfonso Davies.

Leroy-Sane-Kevin-de-Bruyne

“Leroi nuk është në shitje, por janë interesuar shumë klube për të. Dihet që Pep dhe Alaba kanë një marrëdhënie të mirë, për shkak se trajneri spanjoll e ktheu në një yll atë. Duhet të jetë një ofertë tepër bindëse, të cilën vetëm sa do e marrim në konsideratë,” citon “The Sun” një burim nga Etihadi.

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com