Arrigo Saki del kundër Balotelit: Nuk shërbejnë vetëm këmbët, në skuadër duhen lojtarë inteligjentë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 8, 2018 | 18:49

Arrigo Saki del kundër Balotelit: Nuk shërbejnë vetëm këmbët, në skuadër duhen lojtarë inteligjentë

Ish-mbrojtësi i Italisë  Arrigo Saki e ka parë me sy kritik ndeshjen e mbrëmshme të Italisë përballë Polonisë. “Azzurrët” arritën të barazonin përballë polakëve vetëm nëpërmjet një penalltie. Ndërkohë që Mario Baloteli i cili pritej protagonist në këtë ndeshje nuk dhuroi një paraqitje të mirë, dhe Saki e komenton kështu:

Arrigo Saki

Futbolli është një sport në ekip, dhe inteligjenca ka të bëjë më shumë se këmbët. Pra, së pari ju duhet të shkoni të marrin lojtarë, të cilët kanë inteligjencë. Duhet të shërbejë bujaria, pasioni dhe profesionalizmi për të ecur makina e Kombëtares, ndërsa inteligjenca është benzina që e vë në lëvizje atë. – tha Arrigo Saki.

baloteli

www.minuta90.com