Historia e pazakontë/ Vetëm për të kaluar kufirin, shqiptari homoseksual detyrohet të…

| 21:09
SHPËRNDAJE

Kushtrim K., me origjinë shqiptare, dëshironte të vizitonte partnerin e tij në Gjermani dhe u ngacmua keq në kufi.

Schwuler_Albaner_Grenze_Sex_Bild

Ai donte të udhëtonte nga Zvicra te shoku i tij në Konstanz (Gjermani), por u ndalua nga zyrtari gjerman në pikën kufitare. “Deri më tani, gjithmonë ka funksionuar,” tha Kushtrim K në retrospektivë, i tronditur.

Në mënyrë që të jeni në gjendje të udhëtoni te një partner i pamartuar në Gjermani, marrëdhënia në pikën kufitare duhet të provohet në mënyrë të besueshme për shkak të masave aktuale kundër koronës. Kushtrim K. dhe partneri i tij kanë nënshkruar paraprakisht një konfirmim të marrëdhënies.

Sidoqoftë, ky konfirmim nuk ishte i mjaftueshëm për zyrtarin e kufirit. Ai këmbënguli të shihte fotot e çiftit homoseksual. Zvicerani i lindur në Shqipëri thuhet se e pyeti mëdyshje nëse kjo ishte e nevojshme, pas së cilës doganieri reagoi me zemërim: “Ai më bërtiti që mund të kthehem në Zvicër. Isha krejtësisht i hutuar dhe nën presion”.

Asnjë foto së bashku

“Unë nuk kam një foto të vetme dhe shokun tim në rrjetet sociale. Prindërit e mi janë myslimanë të devotshëm, ata kurrë nuk do ta kuptonin”, tha K. për mediumin zviceran “20 Minuten”. Pasi kërkoi për një fotografi në smartphone-in e tij për një kohë të gjatë, Kushtrimi më në fund gjeti një foto së bashku përpara Kullës Eiffel.

“I tregova doganierit një foto të partnerit tim bashkë me mua në Paris. Fotografia nuk ishte e mjaftueshme për oficerin. Ai kërkoi më shumë fotografi”. Edhe një foto e partnerit me të brendshme nuk mund ta bindte kontrollin kufitar gjerman.

Foto seksi e treguar nga dëshpërimi

Ndjehej aq i pavendosur nga oficeri sa që në dëshpërim, i tregoi një foto seksi të tij dhe partnerit. Fytyra e tij dhe penisi i partnerit mund të shihen në foto.

“Oficeri i doganave u lëkund pasi shikoi pamjen intime. Ndihem aq e keq dhe i ekspozuar – sikur të isha një person i klasit të dytë”, tha Kushtrimi i hutuar dhe pyeti nëse kjo situatë do të kishte ndodhur me një çift normal.

Ankesa

Ai paraqiti një ankesë në zyrën përgjegjëse kryesore doganore në Singen (Gjermani). Kjo u konfirmua edhe për portalin e lajmeve “20 Minuten“. Zvicerani me origjinë shqiptare aktualisht po pret një deklaratë nga Policia Federale Gjermane.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.