Shorti i Ligës së Konferencës/ Cana tërheq goglat, shikoni si ndahen 8 grupet e para të këtij kompeticioni (VIDEO)

Aug 27, 2021 | 14:16
SHPËRNDAJE

UEFA ka nderuar ish-kapitenin e Shqipërisë, Lorik Cana, duke e ftuar që të asistojë në shortin e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës,  i cili u hodh në orën 13:30 në Stamboll, në arenën ku pasditen e djeshme u përcaktua edhe shorti për Ligën e Kampionëve dhe u shpallën më të mirët e vitit. Së bashku me Canën ishte i pranishëm edhe turku Nihat Kahvexhi.


Për sa i përket Ligës së Konferencës, është një kompeticion që zhvillohet për herë të pare, teksa është niveli i tretë europian për klube, pas Champions-it dhe Europa Ligës. Finalja do të luhet më 25 maj të vitit të ardhshëm në Tiranë, teksa Lorik Cana është caktuar ambasador i finales.

bandicam 2021-08-27 13-35-38-871

Vlen të theksohet fakti se në fazën e grupeve bëjnë pjesë ekipe të rëndësishme në futbollin Europian si Totenhemi, Roma, Bazel, PAOK, Union Belin, etj.

PËRGATITUR NGA “SOFA SCORE” PËR “PANORAMA SPORT”:  

Sofa Score

NDARJA E GRUPEVE: 

GRUPI A:

LASK, MAKABI TEL-AVIV, ALASHKERT, HJK

GRUPI B:

GENT, PARTIZANI I BEOGRADIT, FLORA, ANORTHOSIS

GRUPI C:

ROMA, ZORIA,  CSKA SOFIA, BODO/GLIMT

GRUPI D:

ALKMAR, KLUZH, JABLONEC, RANDERS

GRUPI E:

SLAVIA PRAGË, FEJNORD, UNION BERLIN, MAKABI HAIFA

GRUPI F:

KOPENHAGEN, PAOK, SLOVAN BRATISLAVA, LINKOLN RED IMPS

GRUPI G:

TOTENHEM, REN, VITESE, MURA

GRUPI H:

BAZEL, KARABAK, KAIRAT, OMONIA

LIGA E KONFERENCES VAZOT DHE REZULTATET

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura