Shafrani, një antioksidant i shkëlqyer që stimulon mëlçinë dhe zorrët

SHPËRNDAJE

Shafrani është një nga erëzat më të shtrenjta dhe më të kërkuara. Fjala shafran rrjedh nga arabishtja za’faran që do të thotë e verdhë dhe ar, por edhe dritë dhe mençuri, është përdorur gjerësisht nga egjiptianët e lashtë.

shafran1-768x512

Dhe kjo në sajë të karakteristikave të saj të mrekullueshme dhe pasurive në kuzhinë, në ngjyra, parfume dhe vajra, dhe si një ilaç natyral dhe mbrojtës për shëndetin.

 

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/shafrani-nje-antioksidant-i-shkelqyer-qe-stimulon-melcine-dhe-zorret/

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakRekord absolut, 99.6% e islandezëve ndoqën ndeshjen e kombëtares së tyre ndaj Argjentinës
Artikulli tjetërVrasja e Marvi Mihalit, Prokuroria kërkon ndryshimin e masës dhe për të dyshuarin e tretë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.