Rusia jashtë Botërorit, flet Putin: Ne arritëm të shembim…(video)

SHPËRNDAJE

Presidenti rus Vladimir Putin thotë se Kupa e Botës ka ndihmuar në luftimin e stereotipeve negative rreth Rusisë dhe e ka treguar vendin të jetë një vend mikpritës.

Putin-Infantino

Putini i bëri komentet të premten kur ai priti presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino dhe një numër lojtarësh të futbollit të njohur në botë.

Presidenti rus shtoi se shumë nocione negative të paracaktuara rreth Rusisë “thjeshtë u shembën” gjatë turneut.

Ndër lojtarët e ftuar nga Putini ishin Marco van Basten i Holandës, Lothar Matthaus i Gjermanisë, Diego Forlan i Uruguajit, Rio Ferdinand i Anglisë dhe të tjerë.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.