Rifillojnë në të gjithë Shqipërinë aktivitetet fetare të pezulluara, ja njoftimi i Konferencës Ipeshkvore

| 16:15
SHPËRNDAJE

Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë ka vendosur sot pas diskutimeve me të gjithë ipeshkëvinjët, në bazë të rrethanave të krijuara, të rifillojë në të gjithë territorin e Shqipërisë aktivitetet fetare të pezulluara me dekretin e datës 12 mars 2020.

ipeshkit

Ky vendim vjen sidomos për kremtimet liturgjike publike, duke vlerësuar edhe ambjentet e jashtme e po ashtu duke mbajtur parasysh udhëzimet e Ipeshkvinjëve të çdo dioqeze dhe masat e duhura të dhëna nga ekspertët.

Duke falenderuar Hyjin për përmirësimin e situates vazhdojmë të lusim Zotin që situata të shkojë drejt normalitetit tërësor”, thuhet Mons. George Frendo
President i Konferencës Ipeshkvore të Shqipërisë

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.