Qëndrime kundër regjimit, arrestohet “Zaneti” i Iranit. Stramaçoni: U mor me forcë në sy të djalit të tij 10-vjeçar

Nov 26, 2022 | 16:54
SHPËRNDAJE

Vuria Ghafori, mbrojtësi 35-vjeçar, i cili numëron 26 ndeshje me kombëtaren e Iranit është arrestuar për qëndrimet e tij kundër regjimit. Lajmin e konfirmoi edhe ish-trajneri i tij tek Esteghlal, Andrea Stramaçoni.

asdasdsadsdsd

“Ne shpresonim që ishte thjesht një shoqërim në komisariat, por lojtari u arrestua dhe u mor me forcë në sy të djalit të tij 10-vjeçar. Rrëqethem kur e mendoj. Jam i shokuar, kam biseduar me disa miq të mi në Teheran. Gruaja e tij është e shqetësuar, si të gjithë ne”, deklaroi ish-trajneri i Interit.

Italiani e krahasoi figurën e anësorit të djathtë me legjendën argjentinase Havier Zaneti. Vendi është përballur me protesta të forta, të cilët kanë pasur të drejtat e grave në vëmendje.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura