Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohen Tirana dhe Egnatia

Sep 19, 2021 | 13:21
SHPËRNDAJE

Do të startojë në orën 13:45, në “Selman Stërmasi”, sfida mes Tiranës dhe Egnatias e vlefshme për javën e dytë të Kategorisë Superiore.

tirana egnatia

Bardheblutë e Orges Shehit, do të kërkojnë triumfin e dytë, pas fitores në javën e parë ndaj Skënderbeu, ndërsa rrogozhinasit e Maganit, kërkojnë pikët e para në këtë kampionat, teksa në sfidën e parë u mposhtën nga Kukësi me rezultatin 1-3. Për sa i përket formacioneve zyrtare, në radhët e Tiranës nuk ka surpriza. Ndërkohë që të Egnatia kemi ndryshime të shumta, duke filluar nga portieri dhe tek të gjitha repartet me radhë.

FORMACIONET ZYRTARE:

TIRANA: Bekaj, Najdovski, Ismajlgeci, Hoxhallari, Toli, Hoti, Totre, Limaj, Xhixha, Seferi. Ngo.

EGNATIA: Puja, Ymeralilaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça, Imeri, Agbekpornu, Bardis, Telushi, Shtubina, Magani.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura