Piktori shqiptar i ashpër me Ramën: Kohët e fundit i ka hyp mendja e keqe, se s’bëhen lekë kollaj. Shyqyr që s’di me lujt futboll se…

SHPËRNDAJE

Alfred Mirashi, piktori shqiptar që jeton në Itali, ka komentuar foton e postuar nga kryeministri shqiptar Edi Rama i cili tregonte për një takim mes tij dhe futbollistit të njohur Cristiano Ronaldo.

Ne nje postim ne rrjetet sociale, piktori Mirashi ka leshuar lumë kritikash ndaj kryeministrit shqiptar te cilit i thote se duhet t’i vije turp e te punoje seriozisht ne vendin e tij e jo te beje foto si tifoz.

alfred mirashi

POSTIMI

E shikoni , sa i zoti eshte ky kryeministri yne, si rruhet fare per asgje , na eshte bere edhe BOSS, cfare ti shkoje nder mendje e BEN, DO TE SHOFE Juventusin, cfare problemi , avionin e vrap ne stadium , shyqyr qe sdin me lujt futboll , sepse ky eshte ipapam lidh edhe naj kontrate me juven, vetem te luaje ndaj ndeshje me CR7,,,, se per ARTIST ” zhgarravines” qe eshte se rruajti hiq , me paftyresine e tij merr pjese edhe ne Biennalen e Venecias ,se ska artiste te tjere ,,,LEPIRES TE SISTEMIT,,,PO KY si Artist FAMOS..,,, se si u be famos ky edhe Daci “habitet” apo ja rregulloi shoku i tij qe i ben reklama me videon e tij sikur shpetoi Tiranen ,,, me optimizmin e tij Qesharak duke betonuar Tiranen,,,,, kohet e fundit i ka hyp mendja e keqe , se sbehen lek kollaj , me prish teatrin,,,, sei ridicolo caro ARTISTA ,,,, speriamo che qualcuno te lo dice che fai RIDERE ,,,,,, E SEI LA VERGOGNA DEL MIO POPOLO ,,,,,, VAI A LAVORARE E FAI LE COSE SERIE , NON PENSARE A FARE FOTO COME UN TIFOSO GOBO ,,,,,, ti devi vergognare,,,,,

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.