Për 1 muaj vajza mbushte 9 vjeç, por i vdiq para syve. Vëllai i autorit: Nuk mund t’ja falim kurrë

SHPËRNDAJE

“Ne kurrë nuk do ta falim atë, për diçka të tillë nuk ka falje. Motra ime është shkatërruar, ajo ka humbur një vajzë. Nicole ishte shumë e ëmbël, mbesa ime, e takova të dielën e shkuar, ishte bërë aq e mirë, nuk mund të mendoj se ajo nuk jeton më”.

550x189x3909299_0951_nicole.jpg.pagespeed.ic.N9vpXtCDbs

Keto jane fjalet e xhaxhait te vajzes, qe dalin nga dhimbja e madhe per ngjarjen tragjike te ndodhur mbreme ne Itali, ku babai i dehur dhe pa patente qe drejtonte makinen u be shkak qe vajza e tij e madhe te humbte jeten.

a-68

Nicole ishte 8 vjec dhe ne shtator do te mbushte 9, e duket se vellai i babait te saj nuk e pranon gjestin qe ai ka bere. Francesco Guidi, 39 vjeç tha se nuk mund ta besonte qe Nicole e vogël, vdiq tragjikisht ne makinen e drejtuar me shpejtësi të madhe nga babai i saj, i cili nuk kishte patente dhe ishte i dehur. Per mrekulli ka shpetuar e bija tjeter 7 vjecare me lendime te shumta trupore. Ndersa nena e tyre ka perfunduar ne shok pasi mori vesh lajmin, shkruajne mediat italiane, raporton “Panorama”.

3908619_IMG-20180811-WA0010_ab3f

nettuna4pixel_11153258.jpg.pagespeed.ce.zW2T2L-pGX

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.