Pastroni trupin nga parazitët dhe kthehuni në peshën tuaj normale, me këta dy përbërës që i keni në shtëpi

SHPËRNDAJE

Shumë njerëz grumbullojnë depozita yndyre në trupin e tyre. Këto i bëjnë që ata të rrisin peshën dhe në kohë, bëhet e pamundur të eliminohen mbeturinat toksike nga trupi. Megjithatë, ekziston edhe një problem shumë i zakonshëm që zakonisht kalon pa u vënë re nëse nuk shkon tek mjeku.

Kur ke neps për diçka të ëmbël ose të shijshme, është normale sidomos kur këto dëshira ndodhin sporadikisht. Por nëse këto dëshira janë më të shpeshta dhe vazhdoni të ndiheni të ngopur, mund të vuani nga nivele të larta stresi ose mund të keni parazitë në stomak. Nëse jeni mësuar të konsumoni sasi të mëdha të ëmbëlsirave, kjo krijon një mjedis të mukusit i cili është perfekt për përhapjen e parazitëve.1

Pra, këtu, ne kemi vendosur të ju paraqesim një recetë që do bëjë ndryshime të mëdha në trupin tuaj. Ju do të keni më shumë energji dhe do të humbni të gjitha yndyrat e padëshiruara, si dhe ato parazitët e bezdisshëm!

Do ju duhen vetëm 2 përbërës: 

Receta

Përbërësit:

  • 100 gram fara liri
  • 10 gram karafil të thatë

Përgatitja

  • Me ndihmën e një mulliri, bluajini të dy përbërësit derisa të bëhen pluhur. Duhet të merrni dy lugë nga kjo përzierje në mëngjes për tre ditë vazhdimisht. Përziejeni me ujë ose me mëngjesin tuaj.
  • Mënyra ideale është marrja e saj për 3 ditë, pastaj pushoni 3 ditë dhe merreni përsëri për 3 ditë të tjera. Pas një muaji, do të vini re dallimin.
  • Kjo do t’ju ndihmojë të pastroni parazitët nga trupi juaj, zvogëlojë sasinë e depozitave të yndyrës dhe të humbni peshë!

Burimi:Shije

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.