Pastrimi i hundës me solucion me bazë kripe shmang infektimin nga koronavirusi? ISSH jep përgjigjen, ja thirrja që bën

| 14:44
SHPËRNDAJE

Screenshot_5-780x439

Instituti i Shëndetit Publik, duke iu referuar të dhënave nga OBSH, thotë se nuk ka asnjë të dhënë që tregon se përdorimi i solucioneve me bazë kripë për pastrimin e hundëve, mbron njerëzit nga infektimi me koronavirusin e ri.

Pastrimi i shpeshtë i hundëve në këtë mënyrë nuk ka treguar se parandalon infeksionet respiratore.

90397725_2288431221450569_703426187505958912_n

ISSH ka edhe një thirrje për personelin mjekësor, të shmangin përdorimin e alkoolit, duhanit, apo drogave për përballimin e stresit.

90785301_2288508168109541_8659996903145996288_n

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.